Úvod > Informace pro rodiče > Co s sebou do školky

Co s sebou do školky

Dítě v koši s prádlem

Budu potřebovat

• MALÝ PLASTOVÝ HRNEK NA PITÍ.
  • BAČKORY – klasické s pevnou patou, bez zapínání a zavazování, s bílou podrážkou.
    Z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem pantofle.
  • OBLEČENÍ DO TŘÍDY – tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, mikinu, ponožky či punčochy, tepláky nebo legíny. Děvčata mohou mít zástěrky či sukně.
    Určitě nepatří do třídy – nepoddajné a těsné oblečení, ve kterém se děti nemohou pořádně hýbat, např. rifle a špatně se rozepínající kalhoty, s tím jsou problémy na WC a špatně se v nich cvičí.
    Děti by měly nosit takové oblečení, aby byly schopny se samostatně obléknout a svléknout!
  • OBLEČENÍ PRO POBYT VENKU – přizpůsobujte počasí a ročnímu období.
    V zimě palčáky, pokud si dítě nedokáže obléci prstové rukavice, oteplovačky či kombinézy.
    V létě kloboučky, kšiltovky, kraťasy, sluneční brýle atd.
    Vhodná obuv – zdůrazňujeme: nedávejte dětem boty s tkaničkami, pokud si je samy nedokáží zavázat! Není v našich silách před každou procházkou zavazovat tolik dětských nožek.
  • NÁHRADNÍ OBLEČENÍ – pro případ polití, umazání, šlápnutí do kaluže, pomočení apod. uložte do skříňky v sáčku: kalhotky, slipy, tričko, punčochy, tepláky, ponožky – v případě potřeby opět doplňte.
    Na vycházky nechodíme na „módní přehlídku,“ často chodíme k lesu, na hřiště, na zahradu, do přírody, takže se děti mohou umazat, upadnout apod. S tím je potřeba počítat a než děti „hubovat“, je lépe dát jim přiměřené oblečení a obutí.
  • NA SPINKÁNÍ – pyžamo nebo noční košilku, zubní kartáček s pastou, hřeben nebo kartáč.

Je zcela nevhodné, aby děti do školky nosily cennosti – řetízky, náramky apod.

Prosíme, podepište dětem všechny věci a ukládejte je do skříněk nebo pověste k jeho značce!!!!

Podporujte dítě v samostatnosti při oblékání a osobní hygieně, posílíte tak jeho osobnost.